2019. október 18., péntek

Újra szomatodráma játék alkalmak a vezetésemmel

Ha szeretnél játszani, és a játék segítségével kapcsolatba kerülni testeddel, ha szeretnél találkozni belső világoddal, és ezen keresztül gyógyulni testi és/vagy lelki értelemben, és szívesen veszed, ha elkísérlek ebben a játékban, szeretettel várlak egy vagy több délutánra, ahol tapasztalatot szerezhetsz a szomatodrámában a "gyógyító játék" keretében kis (kb. 5 fős) csoportban.
A délután során a vezetésemmel minden jelentkező játszik majd a saját témájával biztonságos környezetben, és részt vesz a többiek játékában. Hogy mi is történik egy ilyen játék során olvashatsz a szomatodrama.hu weboldalon, vagy itt a blogomon is.
A kisfiam megérkezése után után GYES-en voltam, és sokáig nem indítottam szomatodráma játék alkalmakat. Most újra szívesen kísérek el másokat az önmagukkal való találkozás útján.
Rólam ezen a blogon tudhatsz meg többet, különösen a szomatodráma játékvezetői bemutatkozásomból

Lehet egy vagy több alkalomra is jönni.  
A részvétel díja: 15000 forint egy alkalommal.
(Egyénileg, kinek-kinek a körülményei szerint lehetőség van kisebb díj fizetésére, részletfizetésre is megegyezés szerint. Az anyagi nehézség ne riasszon el!)

Az alkalmak 2019 őszén: október 27. november 10. december 1. 14-19 óra között, 
Helyszín: Pszichocentrum Rendelő, Budapest, XIII. kerület, Bessenyei utca 16. I. em. 8. (408-as kapukód)

Az esemény a Facebookon: 
https://www.facebook.com/events/535699840578273/

Ha további kérdésed van vagy jelentkezni szeretnél, keress meg a
meszaros.gyorgy at szomatodrama.hu e-mailcímen.
Az alkalom előtt minden résztvevővel személyesen egyeztetek majd.


Kérdések és válaszok (előzetesen): 

Kell valamilyen betegségemnek, testi tünetemnek lennie, hogy részt vegyek?
Nem. A szomatodráma teljesen alkalmas önismereti kérdésekkel való játékra is. A lényeg, hogy legyen témád, amit hozol, bármilyen jellegű.

Követel tőlem drámás készségeket a szomatodrámázás? 
Nem. A dráma itt nem színjátékot jelent. Semmi ilyesmire nincs szükség.

Hogy tudom magam beleélni más szerepekbe majd? 
Sokunk visszatérő tapasztalata, hogy a szőnyegen, ahogy játszunk, nincs szükség erőlködésre, hogy beleéljük magunk bármibe. A játék folyamata megteremti azt a környezetet, amiben természetes, organikus módon jelenítjük meg együtt a főszereplő belső világát.

Ez olyan mint a pszichodráma?
A pszichodráma is egy önismereti fejlődésben használható dramatikus (tevékenység-, eljátszás-alapú) módszer, de sokban különbözik a szomatodrámától. Ez utóbbi egy egyszerűbb, nem annyira instruált, organikusabban felépülő, és általában rövidebb játék, amely többnyire a testünk tapasztalataiból indul ki.

Hogy fogok tudni megnyílni ismeretlen emberek előtt? 
Játékvezetőként olyan légkört igyekszek majd teremteni, hogy ne érezzük a másik idegenségét. A játszótéren a gyerekek spontán módon odamennek egymáshoz, és elkezdenek játszani. Ez a gyermeki bizalom és emberi összetartozás érzés, ami némi bemelegedés után a szomatodrámán is érvényesül.